Pokaz najnowszej kolekcji Oli Kawałko

Inspiracje kolekcji na sezon wiosna/lato 2011 stanowiły z jednej strony minimalistyczne tendencje w stylizacjach prezentowanych na blogach street fashion, a z drugiej moda unisex. Lubię eksperymentować z ciałem i kategoriami płci, przekraczać stawiane im bariery, rozmywać tradycyjne granice. Starałam się zachowywać przy tym pewn± surowo¶ć projektów. Niedopowiedzenie i modowy ascetyzm, które nie przesłaniaj±, ale podkre¶laj± indywidualno¶ć człowieka, były dla mnie przy ich tworzeniu niezwykle istotne. Kolejne ważne założenie stanowiła gra przeciwieństw, balansowanie na granicy kontrastów. Monochromatyczn± i raczej stonowan± kolorystykę kolekcji uzupełniłam głębokim kolorem bordo. Awangardowo¶ć kroju, czy też nietypowa gra fakturami zostały zrównoważone przez oszczędno¶ć w barwach oraz w dodatkach wykonanych z drewna i metalu. Podstawowe tworzywa wszystkich projektów to lej±ce się dzianiny, jedwabie i połyskuj±ce sztuczne skóry. W konsekwencji cała kolekcja jest nieprzewidywalna i kontrastowa, a zarazem harmonijna i spójna.

 

 

Ola Kawałko, sama o sobie:

Rocznik "90, rok temu przeprowadziłam się do Warszawy, gdzie rozpoczęłam naukę w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru. To był pocz±tek mojej profesjonalnej kariery jako projektantki ubioru, ale tak wła¶ciwie mod± interesowałam się od zawsze. Studia nadal kontynuuję, jednak obecnie ważniejsze s± dla mnie możliwo¶ć tworzenia projektów autorskich i indywidualny rozwój. W pracy twórczej stawiam na czyste formy, detal, nowatorstwo. Aktualnie pasjonuję się mod± unisex. Lubię grę faktur, kolorów, metafor. W pracy twórczej stawiam na czyste formy, detal, nowatorstwo. Staram się, by moje rzeczy były nieoczywiste i nowatorskie, ale w pełni funkcjonalne; by odnalazły się w serii "fashion street". Nie chcę zamykać się w jednej okre¶lonej formie - większo¶ć moich projektów można nosić na wiele sposobów, formuj±c z nich nowe, odmienne kształty. Poci±gaj± mnie industrialne i urbanistyczne mocne, surowe klimaty. Interesuje mnie także architektura i design wnętrz, z zamiłowania gram na akordeonie. Jestem estetk±, lubię patrzeć na piękne rzeczy.

 

Moje projekty można zobaczyć m.in. we włoskim KULT magazine czy Fiasco Magazine. Ostatnio prezentowałam je także na WEDDING DRESS #5 w ramach Berlin Fashion Week. Swoj± pierwsz± męsk± kolekcj± "Faded to grey" zajęłam I miejsce w konkursie "Czas inspiracji", a kolejn± - damsk± - II miejsce w Fashion Designer Awards 2010, gdzie nagrodzono mnie również wakacyjnym stażem w atelier Natalii Jaroszewskiej. Obecnie intensywnie pracuję nad kolejn± kolekcj± męsko-damsk± oraz odbywam praktyki u Gosi Baczyńskiej. W listopadzie będę prezentowała czę¶ć projektów z najnowszej kolekcji na półfinale Off Fashion w Kielcach.

Zobacz również Koncert Wernisaż Foto

Pokaz Mody
Pokaz kolekcji Oli Kawałko
Koncert
Koncert zespołu STOP MI!
Wernisaż
Wernisaż prac Krzysztofa Cie¶laka
Foto
Wystawa fotografii Emila Bilinskiego
Proszę o